Сучасний моніторинг шкідників на посівах сільськогосподарських культур. Рекомендації від ПП «Агрохім»

Сучасний моніторинг шкідників на посівах ріпаку дає змогу виробничникам зекономити свої кошти та час.

Через брак досвіду ведення спостережень за початком заселення посівів шкідниками й обліку їхньої кількості пропускаються оптимальні строки здійснення захисних заходів, що, в свою чергу призводить до втрати частини врожаю, а часто й до повної його загибелі. Але ж є чимало простих методів, які дають змогу виявити початок заселення посівів шкідниками.

Так, ще в 30-ті роки минулого століття було виявлено, що яскраво-жовтий колір дуже приваблює комах. Згодом на основі цього відкриття для визначення початку льоту шкідників та їхньої щільності (кількості) стали використовувати ловильні чашки Меріке.

Жовті чашки спрощують визначення часу появи шкідників (початок ураження), а також спостереження за чисельністю комах, ступінь та пік активності шкідників.

1

Принцип дії пасток:

Шкідники ріпаку приманюються жовтим кольором чашки. В чашку заливається 1 лводи та декілька капель миючого засобу для миття посуду для більш слабкого поверхневого натягу води. Таким чином є можливість піймати таких шкідників, якріпакова блішка, великий (стебловий) ріпаковий прихованохоботник, ріпаковий листоїд, ріпаковий пильщик, попелиці, капустяна совка, ріпаковий квіткоїд, капустяна міль.

Детальніше...

Рекомендації від ПП «Агрохім»

Місце в сівозміні:

Будучи відмінним попередником для інших культур сівозміни, горох добре росте і дає високі врожаї після різних культур. Добрим попередником є озимі і ярі зернові. Горох сіють після удобрених просапних - кукурудзи, картоплі, цукровихбуряків. Проте технології вирощування цукрових буряків, кукурудзи вимагають внесення високих доз азоту, що знижує роль гороху, як азотфіксатора. На Поліссі сіють після льону. У сівозміні горох можна висівати на тому самому місці не раніше як через 5-6 років. Це запобігає "гороховтомі" ґрунту, захищає від ураження кореневими гнилями, фузаріозом, нематодою, плодожеркою, бульбочковими довгоносиками тощо. З цієї ж причини не можна розміщувати горох ближче500 мвід багаторічних бобових трав.

Горох не терпить монокультури. Непридатні в якості попередника для ньогосоняшник, багаторічні бобові і злакові трави, зернобобові культури, однорічні трави з бобовим компонентом.

Система удобрення

Детальніше...

У всіх добривах азот знаходиться в різних формах і кількостях. Сьогодні активновикористовують добрива, що містять три форми азоту – амонійну, нітратну та амідну.

Найпоширеніші азотні добрива Форми азоту та їх коротка характеристика
Нітратна – NO3- Амонійна – NH4+ Амідна – NH2-
Швидкий ефект, легко рухливий у ґрунті, а тому за надлишку вологи легко вимивається Доступний рослинам, але має більш тривалий ефект внаслідок адсорбції на ґрунтових частках, потім потроху звільняється й засвоюється рослинами Ця форма недоступна рослинам через кореневе живлення. Краща форма для позакореневого живлення (листового). У результаті діяльності ґрунтових мікроорганізмів швидко перетворюється в ґрунті спочатку в амонійну, а потім і нітратну форму
Аміак   +  
Аміачна селітра + +  
Вапняно-аміачна селітра +    
Карбамід     +
Карбамідо-аміачна суміш (КАС) + + +
Сульфат амонію   +  

КАС відрізняється якісними і кількісними позитивними особливостями дії у порівнянні з іншими формами добрив. В КАСі при взаємодії з мікроорганізмами амідна форма азоту переходить в доступну рослинам амонійну форму. В процесі нітрифікації, якщо температура ґрунту досить висока для мікробної активності, амонійна форма азоту переходить у нітратну.

Детальніше...