Гербіциди

Гербіциди (від лат. herba — трава і caedo — вбивати) — хімічні сполуки, що використовуються для знищення проростків та сходів бур'янів на посівах сільськогосподарських культур або іншої небажаної рослинності. Їм властива висока фізіологічна активність і достатня ефективність за застосування з невеликими нормами витрати.

Інсектициди (від латинського insectum - комаха і caedo - вбиваю) - хімічні препарати для захисту рослин від шкідливих комах.

Фунгіциди (від лат. fungus - гриб і caedo - вбиваю) - хімічні сполуки або біологічні організми, що використовуються для знищення або затримання росту грибів та їх спор.

Десиканти (від лат. Desicco - висушую; desiccans (desiccantis) - висушуючий) - хімічні препарати, що використовуються для передзбирального підсушування рослин. У цей період у рослин призупиняється утворення плодоношення, вповільнюється ріст стебла, майже не відбувається споживання поживних речовин, припиняється накопичення сухої маси, починається процес природної стиглості.
У результаті десикації прискорюється процес достигання насіння і плодів, знижується їх вологість, що дає змогу механізувати і прискорити збирання врожаю та переробку насіння, знизити витрати та прискорити післязбиральне досушування.

Протруйники насіння – це хімічні препарати (фунгіциди, бактерициди, інсектициди) захисного і знезаражуючого дії, які проникають в зародок насіння і захищають його від сажкових інфекцій та кореневих гнилей, грибків, бактерій і шкідників, що мешкають в грунті.

Родентициди - хімічні препарати, які відносяться до групи пестицидів і спрямовані на знищення теплокровних шкідників: щурів, мишей та інших видів гризунів.

Склеювачі - поверхнево-активні речовини, що використовуються для запобігання передчасного розтріскування стручків.

Прилипачі або поверхнево активні речовини (ПАР) - це речовини, які зменшують поверхневий натяг води, що приводить до поліпшення змочуваності рослин. Використання прилипач дозволяє підвищити ефективність пестициду і отже знизити дозування їх застосування.

Інокулянти - це препарати для обробки насіння бобових чистою культурою азотфіксуючих бактерій.
Інокуляція сприяє швидкому заселенню корневої системи бактеріями-азотфіксаторами, утворенню бульбочок на коренях незалежно від умов середовища. Таким чином, стимулює проростання насіння, розвиток корневої системи, прискорює розвиток рослин сої, сприяє підвищенню урожайності та вмісту білка в бобах.

Ретарданти - синтетичні регулятори росту і розвитку інгібіторного типу з антигібереліновим механізмом дії, що здатні уповільнювати ріст рослин, як правило, не викликаючи при цьому аномальних відхилень.

» Стимулятори росту
» Кондиціонер води
» Ад юванти