Технології: Соняшник в Україні найбільш рентабельна культура!

Соняшник в Україні найбільш рентабельна культура!

image post
  • Опубліковано:

    23 вересня 2022, 22:33

Малина Г. В., канд. с.-г. наук, керівник групи з технічної підтримки олійних культур, ТОВ «Сингента»

Протягом останніх років соняшник в Україні став найбільш рентабельною культурою, яка для багатьох аграріїв є запорукою економічного добробуту. Саме тому Україна — один із найбільших виробників соняшнику та провідний експортер соняшникової олії у світі. 

Компанія «Сингента» є глобальним лідером в аграрній галузі: насіння, ЗЗР, новітні технології тощо — і розуміє, що на зростаючому ринку соняшнику, який набуває дедалі більшого значення, існує чимало проблем. Й одна з головних проблем — це контроль бур’янів та вовчка в посівах соняшнику. 

На сьогодні існує кілька основних, добре відомих систем захисту посівів соняшнику:

  • традиційна (із застосуванням ґрунтових гербіцидів);
  • виробнича система Clearfield®;
  • виробнича система Clearfield® Plus;
  • технологія ExpressSun®.​ 

​Кожна з цих систем захисту має свої переваги та недоліки. Так, наприклад, традиційна система у повній мірі не вирішує всіх проблем (особливо за ранніх термінів висіву соняшнику), а в період можливого застосування післясходових гербіцидів наразі немає достатньої гнучкості. 

Отже, контроль бур’янів у посівах соняшнику залишається актуальним питанням. Розуміючи цю проблему, селекціонери компанії «Сингента» створили гібриди нового покоління, які мають стійкість до низки гербіцидів — інгібіторів ацетолактатсинтази (АЛС), зокрема, на основі імідазолінонів (імазамокс / імазапір) та сульфонілсечовини (трибенурон-метил). У якості природної властивості цю генетичну здатність було виявлено в дикій спорідненій популяції соняшнику, ізольовано і впроваджено селекціонерами компанії «Сингента» в елітні лінії. 

Інноваційність технології A.I.R. полягає в унікальному поєднанні розвитку технологій минулих років та сучасних технологій контролю бур’янів у посівах соняшнику. Ця технологія дасть можливість сільгоспвиробникам застосовувати на A.I.R.-гібридах соняшнику широкий спектр найрізноманітніших гербіцидів, дозволених до використання на цій культурі, що врешті-решт забезпечуватиме успішніший та ефективніший контроль бур’янів і вовчка в посівах соняшнику.

Технологія A.I.R. розширює можливості та поєднує в собі найкращі властивості гібридів соняшнику й захист посівів від бур’янів, підвищуючи при цьому рівень гнучкості та надаючи більше переваг, ніж будь-яка інша система захисту, існуюча на сьогодні.

Таким чином, технологія A.I.R. завдяки свободі у виборі гербіцидного захисту дозволяє контролювати найрізноманітніші бур’яни в посівах соняшнику.

для більш детальної інформації зателефонуйте нашим спеціалістам:

Тетяна
Тетяна

(098) 227-55-05

Райони:

Кіровоградський, Устинівський, Новгородківський, Світловодський, Олександрійський, Олександрівський, Знам'янський, Петрівський, Долинський, Онуфріївський

Валерій
Валерій

(096)484-68-36

Райони :

Кіровоградський, Устинівський, Новгородківський, Світловодський, Олександрійський, Олександрівський, Знам'янський, Петрівський, Долинський, Онуфріївський, Добровеличківський, Новоукраїнський, Бобринецький, Компаніївський, Голованівський