Новини: 10 ПРАВИЛ БЕЗПЕЧНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ІНСЕКТИЦИДІВ НА ПОЛЬОВИХ КУЛЬТУРАХ

10 ПРАВИЛ БЕЗПЕЧНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ІНСЕКТИЦИДІВ НА ПОЛЬОВИХ КУЛЬТУРАХ

image post
  • Опубліковано:

    16 квітня 2021, 15:01

1. Уважно читайте інструкцію, яка знаходиться на етикетці. На ній вказано рівень небезпеки для медоносів, диких запилювачів та ентомофагів. Дотримуйтеся правил безпечного поводження з пестицидами. Користуйтеся засобами індивідуального захисту. Бакові суміші готуйте у відповідних місцях. Використовуйте відкалібровані прибори для вимірювання доз внесення.  Дотримуйтеся рекомендованого порядку змішування препаратів.

2. Обприскування необхідно проводити в період найменшого льоту комах, це нічні періоди та до 10 годин ранку. Препарати які не шкодять медоносам: Актелік, Кораген, Каліпсо, Біскайя, Аполло, Моспілан.  Обробіток слід проводити при температурі не нижче 10-12°C.

3. Необхідно попереджати  місцевих жителів та бджолярів в радіусі 7-10 км усно та за допомогою засобів масової інформації за декілька днів про інсектицидну обробку. Інформація, яку варто повідомити: хімічну групу та клас токсичності препаратів, терміни на які потрібно ізолювати комах.

4. Застосовуйте лише дозволені та сертифіковані препарати, остерігайтеся підробок та незареєстрованих аналогів.

5. Проводьте моніторинг шкідливих організмів в агроценозах, це дозволяє визначати домінантні види, найбільш шкодочинні періоди та строки проведення обробок.

6. При плануванні бакових сумішей враховуйте фазу розвитку культури. Строки застосування всіх компонентів повинні співпадати.

7. Не варто нехтувати показниками жорсткості та рН води.

8. Формула розрахунку норми виливу робочої рідини:

Вилив (л/га)= (600 × q × n) / (N × V),

600— постійний коефіцієнт;

q— витрата розчину через одну форсунку (л/хв.);

V— фактична швидкість обприскувача на обраній швидкості (км/год.);

N— ширина захвату штанги (м);

n — фактична кількість форсунок на штанзі.

(600 × 1,67 л/хв. × 42 шт.) / (21 м × 10 км/год.) = 200 л/га

Визначення витрати розчину на одну форсунку залежно від необхідно від норми витрати (л/га):

Вилив (л/га) = (Q × V × N) / (600 × n),

 

Q — необхідна норма витрати робочого розчину (л/га).

(200 л/га × 10 км/год. × 21 м) / (600 × 42 шт.) = 1,67 л/хв.

Для перевірки стану форсунок використовуйте прилад «Redball® Spray Tip Tester» за більш детальною інформацією звертатеся в ПП «Агрохім».

9. Своєчасно проведіть захист посівів від перших весняних шкідників: личинки хлібної жужелиці, хлібної блішки, хлібних клопів, личинок трунів, хлібної п’явиці, шведської мухи, гессенської мухи, попелиці, хрестоцвіті блішки, прихованохоботники великий ріпаковий і хрестоцвітий, несправжньої гусениці  ріпакового пильщика. З поступовим потеплінням розвиток шкідників тільки підвищується, тому захищайте свої посіви вчасно та якісно.

10.  Найкращими і найефективнішими інсектицидними препаратами є: Актара ® 25 WG, ЕНЖІО 247 SC, НУРЕДІН™ СУПЕР КЕ, Пленум ®,  Карате ® Зеон, Форс ® 1,5 G (грунтове внесення).

Найбезпечніші інсектициди для корисних комах, в тому числі бджіл: Пончо®, Престо®, Каноні®, Нупрід®, Дантоп®.

для більш детальної інформації зателефонуйте нашим спеціалістам:

Тетяна
Тетяна

(098) 227-55-05

Райони:

Кіровоградський, Устинівський, Новгородківський, Світловодський, Олександрійський, Олександрівський, Знам'янський, Петрівський, Долинський, Онуфріївський

Валерій
Валерій

(096)484-68-36

Райони :

Кіровоградський, Устинівський, Новгородківський, Світловодський, Олександрійський, Олександрівський, Знам'янський, Петрівський, Долинський, Онуфріївський, Добровеличківський, Новоукраїнський, Бобринецький, Компаніївський, Голованівський