Новини: ГЕРБІЦИДНИЙ ЗАХИСТ СОНЯШНИКУ / БАКОВІ СУМІШІ

ГЕРБІЦИДНИЙ ЗАХИСТ СОНЯШНИКУ / БАКОВІ СУМІШІ

image post
  • Опубліковано:

    14 березня 2022, 11:21

Під час приготування бакових сумішей необхідно змішувати тільки сумісні препарати. Якщо при попередньому, пробному, змішуванні препаратів, які плануєте використати в баковій суміші, змінюються фізичні властивості (осад, поява «пластівців», відбувається нагрів, виділення газу, зміна густини), такі суміші не варто застосовувати, так як існує високий ризик фітотоксичної дії та зниження ефективності змішаних препаратів.

При приготуванні робочих розчинів не забувайте про порядок змішування різних препаративних форм!

Для ґрунтового захисту сходів соняшнику застосовуються наступні діючі речовини:  прометрин, пендаметалін, ацетохлор, пропізохлор, метолахлор тербутилазин тощо і їх комбінації.

Важливі особливості ґрунтових гербіцидів:

  • Оптимальний рН води для гербіцидів становить від 4,5 до 6,5, в такому діапазоні елементи засвоюються більше. При рН 8 деякі діючі речовини(десмедифам, флуміоксазин) розпадаються за 12 хв.
  • Чистота води. Вода, в якій присутні органічні домішки, мул, глина, – малопридатна для використання в робочих розчинах.
  • Оптимальна температура води для робочих розчинів становить від 10 до 25°С.
  • Чим нижчий показник pH ґрунту, тим швидше розкладається діюча речовина.
  • В умовах засухи (повітряної та ґрунтової) при внесенні після посіву потрібно заробити гербіцид на глибину 2–3 см легкими боронами для зв’язування його з ґрунтовою вологою. Також в посушливих умовах практикують внесення препарату під передпосівну культивацію на глибину 3–8 см.
  • Якщо очікуються сильні дощі варто відкласти внесення гербіциду.

Для боротьби з ширшим спектром бур’янів рекомендується застосовувати бакові суміші:

Грінфорт ПМ (д.р.Прометрин 500 г/л )1,5-2,0 л/га + Грінфорт АХ (д.р. Ацетохлор 900 г/) 1,5-1,8 л/га;

Гезагард(д.р.Прометрин 500 г/л) 1,5-2,0 л/га + Харнес(д.р. Ацетохлор 900 г/) 1,0-1,5 л/га;

Грінфорт ПМ (д.р.Прометрин 500 г/л) 1,5-2,0 л/га + Грінфорт Проніт (д.р. Пропізохлор 720 г/л) 1,5-2,0 л/га;

або гербіциди, які вже мають в своєму складі дві діючі речовини:

Примекстра TZ Голд (д.р.S–метолахлор 312,5 г/л, тербутилазин, 187,5 г/л) 4,0-4,5 л/га;

Грінфорт Екстра (д.р.S–метолахлор 312,5 г/л, тербутилазин, 187,5 г/л) 4,0-4,5 л/га.

Вказані вище  гербіциди необхідно вносити до посіву, під час посіву, після посіву, але до появи сходів!

Якщо наведені вище продукти були внесені відповідно рекомендації виробника,  в результаті отримаємо чисті посіви.

Слід пам’ятати, що при сильних опадах,  ацетохлор і пропізохлор  можуть викликати фітотоксичність у соняшника.

Якщо в посівах присутні злакові бур’яни чи падалиця зернових культур, то варто працювати зареєстрованими на культуру грамініцидами.

Наприклад,  Фюзілад Форте (флуазифоп–П–бутил, 150 г/л) можна застосовувати незалежно від фази розвитку культури. Його дія досить швидка та повністю безпечна для соняшника. Проти пирію повзучого 1,5– 2,0 л/га у фазі його кущення (за висоти 10–15 см), проти однорічних злакових бур’янів – при нормі витрати препарату 0,75–1,0 л/га у фазі їх сходів (2–3 листки).

Грінфорт Хорс (хізалофоп –п-етил, 125 г/л) застосовується відповідно регламенту у кількростях від 0,6-0,8 л/га в період вегетації (однорічні злакові у фазі 2-4 листки) до       1,2 л/га (багаторічні злакові, за висоти бур’янів 10-15см).

Для контролю таких бур’янів,  як амброзія полинолиста, лобода біла, нетреба звичайна, пасльон, хрестоцвітні можна використати  Геліантекс (галауксифен-метил, 68,5 г/л)  в нормі 45 мг/га +прилипач. Може застосовуватись на всіх типах гібридів соняшнику- класичних, ExpressSun, Clearfield, Clearfield Plus.

Оптимальна фаза для застосування Геліантексу – 6-8 листків. Можливі прояви фітотоксичністі у вигляді гофрованих листків, S-подібних вигинів стебла, світлі прожилки на листках. Через 2-3 тижні симптоматика проходить. 

Для соняшнику з технологією ExpressSun гербіцидний захист  простіший: у фазу від  2 до 8 листків соняшнику вносимо гербіцид Гранстар, Експрес  чи Грінфорт ТМ (трибенурон-метил, 750 г/кг) в нормі 20-50 г/га+прилипач. Максимальну норму можна використовувати тільки при сильній (значній) забур’яненості. При необхідності, за появи чи наявності злакових бур’янів, можна працювати грамініцидами.                                     

 Увага: Не рекомендується змішувати Гранстар, Експрес чи Грінфорт ТМ з грамініцидами!


Система Clearfield: За цієї системи внесенням гербіциду Євро-Лайтнінг, Каптора або Грінфорт Лайт (імазапір 15 г/л, імазомокс: 33 г/л) контролюються як злакові, так і дводольні види бур’янів. Фаза застосування та норма: при 4 справжніх листків соняшнику - 1,0–1,2 л/га;  у фазі 6–8 справжніх листків — норма не менше  1,2 л/га.

Якщо рослини перебувають у стані стресу під впливом посухи, високих температур, перезволоження — гербіцид не вносимо!                                                                          

  Гербіциди системи Clearfield набагато менше залежать від кількості опадів у ґрунті порівняно із ґрунтовими препаратами, діють на бур’яни через листя, а також мають довготривалу ґрунтову дію, контролюючи проростаючі бур’яни. Відмінно борються з вовчком.

Технологія Clearfield Plus: гербіциди Євро-Лайтнінг Плюс або Каптора Плюс (імазамокс 16,5 г/л, імазапір 7,5 г/л+ допоміжні речовини) ефективно контролюють однорічні дводольні види бур’янів, швидше розкладаються у ґрунті, не виявляють негативної післядії на більшості культур, які висівають після соняшнику. Норма витрати становить 1,6–2,5л/га. Оптимальний період внесення від 2 до 8 справжніх листків. Ріст чутливих бур’янів припиняється вже через кілька годин після обприскування гербіцидом.

 

для більш детальної інформації зателефонуйте нашим спеціалістам:

Тетяна
Тетяна

(098) 227-55-05

Райони:

Кіровоградський, Устинівський, Новгородківський, Світловодський, Олександрійський, Олександрівський, Знам'янський, Петрівський, Долинський, Онуфріївський

Валерій
Валерій

(096)484-68-36

Райони :

Кіровоградський, Устинівський, Новгородківський, Світловодський, Олександрійський, Олександрівський, Знам'янський, Петрівський, Долинський, Онуфріївський, Добровеличківський, Новоукраїнський, Бобринецький, Компаніївський, Голованівський