Технології: MaterMacc

MaterMacc

image post
  • Опубліковано:

    13 вересня 2018, 08:20

Італійська компанія MaterMacc виготовляє широкий спектр сівалок точного висіву. Для умов України найкраще підходять пневматичні сівалки серії MS 8000 моделей MS 8100 та MS 8200. На обох моделях передбачено внесення мінеральних добрив. Також пропонуються сівалки MS 8100/8200 Twin Row, що виконують сівбу за технологією подвійного рядка та причіпні сівалки MS 8100/8200 PT і 3 ХL.
  Основною перевагою сівалок MaterMacc серед конку-рентів є запатентований висівний апарат MAGICSEM, який дає можливість одночасного використання насіння різного калібру й типу, чим забезпечується максимально точний висів без пропусків і «двійників» та неперевершену універсальність у посіві різних культур.
  MS 8100 – це навісна сівалка, у якої висівні апарати прикріплені до рами за допомогою хомутів. Ці сівалки характеризуються простотою конструкції й невеликою масою, не потребують складних регулювань і налаштувань під сівбу різних культур. На основній рамі можна встановити різну кількість висівних секцій у залежності від ширини міжрядь. Сівалки MS 8100 можуть мати кількість рядків 8, 12, 16, 18 та 24. Ширина міжрядь може становити 45 та 70 см. Привід висівних апаратів насіння та добрив відбувається від опорних коліс через привідні вали й ланцюгові передачі. Вакуумний вентилятор має привід від ВВП трактора частотою 1000 об/хв. або від гідравлічної системи трактора.

MS 8200 – це просапна сівалка навісного типу, у якій швидко й просто можна переобладнати висівні секції на сівбу з різним міжряддям завдяки запатентованій компанією MaterMacc системі EAZY-SET (являє собою монорейку), установленій на основній несучій рамі вздовж направляючої. Мінімально можлива відстань між висівними стійками становить 37 см.

 

Переміщення виконується за допомогою спеціального важеля, яким серійно обладнана кожна сівалка.
  Висівний апарат MAGICSEM, що встановлений на сівалках серії MS 8000, забезпечує оптимальний і дуже точнийрозподіл насіння в ґрунті на стабільній і легко регульованій відстані одне від одного.
   Вакуум у висівному апараті підтримує загальний вентилятор із приводом від вала відбору потужності трактора або від гідроприводу (опція).

У розподільнику MAGICSEM диск спирається на шків, який має велику поверхню зіткнення з диском. Шків установлений на двох підшипниках. Конструктивно область всмоктування повітря розмежована лише однією прокладкою. Ці технічні рішення зводять тертя до мінімуму й забезпечують диску легке й постійне обертання.
  Пластина перекриття отвору висівних дисків установлена з боку вакуумної камери таким чином, що розділяє кожен отвір висівного диска навпіл. Така конструкція запатентована MaterMacc. Ця пластина запобігає потраплянню насіння всередину отвору висівного диска. Наприклад, насіння соняшнику або деяких сортів кукурудзи не отримують будь-яких ушкоджень з боку скидача зайвого насіння або ущільнювальної прокладки, виключає зламування гострого кінчика насінини. Така система виключає просів і відмінно працює для будь-яких типів насіння, особливо, якщо вони мають загострену форму.
   У машин конкурентів у висівних апаратах відсутня пластина перекриття отвору висівних дисків, тому оператори сівалок змушені міняти висівний диск щоразу, коли скидач зайвого насіння не може правильно працювати з певним калібром насіння або коли якийсь тип насіння надто дрібний для наявного діаметра отвору.
   Унікальний сплав IXEF, з якого виготовлений корпус і кришка висівного апарату, забезпечує простоту в експлуатації й технічному обслуговуванні, не піддається корозії і практично не схильний до зносу. Сплав менш трудомісткий при обробці, тому більш технологічний у виробництві.Крім того, він у 10 разів перевершує алюміній по міцності на вигин і кручення. Такий сплав добре переносить перепади температури в широких діапазонах.
   Висівна секція сівалок серії MS 8000 призначена для сівби як по обробленому ґрунті, так і за мінімального обробітку, при цьому гарантуючи задану глибину сівби насіння.Швидкість обертання висівних дисків змінюється 21-ступін частою коробкою передач. Серійно висівні секції обладнані дводисковим сошником. Диски сошників діаметром 390 мм забезпечують оптимальне заглиблення навіть за наявності на поверхні ґрунту рослинних решток. 

Контроль глибини ходу сошника здійснюється двома колесами, що покриті зовні гумою, і які розміщені з обох боків від місця падіння насіння.Шарнірна паралелограмна підвіска кріплення висівної секції гарантує високу (до 26 см) амплітуду її переміщення за висотою.

Задні V-подібні прикочуючі гумові коліщата, що закривають борозну, мають достатньо регулювань, щоб створити якнайкращий контакт насіння з ґрунтом. Висівні секції можуть обладнуватися анкерними сошниками й багатьма іншими додатковими опціями.
Кожна секція сівалки серії MS 8000 обладнана бункером для насіння об’ємом 35 літрів, а для сівалок від 16-ти рядків – 70 літрів. Бункери для внесення гранульованих мінеральних добрив змонтовані на основній рамі, причому один бункер розрахований для обслуговування кількох рядків насіння – від 3-х і більше. Бункери для добрив об’ємом від 170 до 1350 літрів можуть установлюватися опційно.
   Регулювання норми внесення гранульованих добрив відбувається за допомогою лопатевого розподільника, що виготовлений з хімічно стійкої гуми. У ґрунт добрива вносяться серійним анкерним або дводисковим сошником (опція).
   На сівалках серії MS 8000 передбачено внесення мікрогранулянту. Для цього застосовується система MicroVolumex, що складається з автономного електричного або механічного приводу, місткостей об’ємом від 12 до 120 літрів та індивідуальних телескопічних (подавальних) трубок. Такі системи можуть установлюватися на інші агрегати, наприклад, на культиватори для міжрядного обробітку посівів тощо.
  Сівалки MS 8100/8200 Twin Row – це пневматичні посівні агрегати компанії MaterMacc для двосмугової сівби з кількістю здвоєних рядків до 12, що створені на базі стійок раніше розробленого сімейства сівалок MS 8000.
   Конструкція цих сівалок точного висіву просапних культур забезпечує сівбу насіння здвоєними рядками в шаховому порядку без потреби їхнього центрування, відстань між якими становить 22 см. Висівні секції в кожній парі працюють синхронно.

Фактична відстань у міжряддях між внутрішніми рядками становить 48 см, а відстань між центрами здвоєних рядків дорівнює 70 см. Перевагою такої сівби є те, що відстань між висіяними зернинами в рядку збільшується з 13 до 26 см, що сприяє кращому розвитку рослин завдяки оптимальнішій площі живлення, ефективному використанню ґрунтової вологи та створенню сприятливіших умов для фотосинтезу.
   Підраховано, що кількість рослин на одиницю площі при сівбі в такий спосіб приблизно однакова з традиційним класичним однорядковим посівом, а врожайність кукурудзи, соняшнику, сої, ріпаку тощо при вирощуванні за тех- нологією здвоєних рядків, як показали практичні досліди суттєво збільшується, в порівнянні з сівбою традиційними сівалками точного висіву – від 10% і більше.

Під час роботи сівалки з установленими MicroVolumex в ті самі борозни передбачається внесення мікроґранульованих продуктів. Гранульовані добрива вносяться туковою системою в бічні борозни, що утворюються окремими дводисковими або анкерними сошниками тукової системи.

    

Зазвичай добрива вкладають на відстані 3-5 см від рядків насіння й дещо глибше, щоб забезпечити доступність для кореневої системи рослини. Також є опція для створення технологічної колії, що утворюється завдяки періодичному
відімкненню пари висівних апаратів.
Причіпна сівалка точного висіву MS 8100/8200 PT. Привідні колеса сівалки також використовуються в якості транспортних. Ця причіпна версія дозволяє використовувати трактори малої потужності й вантажопідйомності, оскільки маса підйому становить лише 1/3 від загальної маси сівалки. Привід висівних секцій і внесення добрив здійснюється від коліс через приводні вали й ланцюги. Вакуумний вентилятор має привід від ВВП трактора або гідравлічної системи. Висівний апарат з дводисковим сошником діаметром 390 мм дозволяє сіяти по високих пожнивних рештках. Між дисками розташований анкер для кращої підготовки ложе насіння. Для роботи за мінімальною технологією або No-Till сівалки можуть доукомплектовуватись передніми прорізними дисками (колтерами-турбодисками).
   Сівалка 3XL випускається у версіях 16-, 24-, 36 рядів і призначена для великих господарств, яким потрібна більша продуктивність на посіві. Потужна посилена рама обладнана унікальним, що здатний коливатись при русі,транспортним пристроєм із підйомними колесами. Рама складається з двох рам: одна призначена для транспортування, друга-забезпечує надійну роботу сівалки й призначена для кріплення робочих елементів. Транспортна ширина 3,5 метра дозволяє комфортно переміщати сівалку по дорогах загального користування на значні відстані. Робоча ширина може досягати близько 16 метрів (36 рядків).

       

    

Статья з журнала "Агробізнес Україна".

для більш детальної інформації зателефонуйте нашим спеціалістам:

Тетяна
Тетяна

(098) 227-55-05

Райони:

Кіровоградський, Устинівський, Новгородківський, Світловодський, Олександрійський, Олександрівський, Знам'янський, Петрівський, Долинський, Онуфріївський