Новини: ПРОТРУЮВАННЯ ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

ПРОТРУЮВАННЯ ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

image post
  • Опубліковано:

    10 серпня 2021, 11:35

ПРОТРУЮВАННЯ ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

       ПП «Агрохім» постійно і наполегливо рекомендує проводити передпосівне протруювання посівного матеріалу виключно якісними протруйниками. Щороку ризики ураження різноманітними хворобами зростають.

Висіваючи непротруєне насіння ви ризикуєте втратити урожай від безлічі хвороб поширених в ґрунтовому шарі, з якими в подальшому по вегетації буде складно боротися. 


Протруювання – це важливий етап, яким не можна нехтувати!


Шкодочинність деяких хвороб важко передбачити.  Наприклад,  в 2021 році захворювання листового апарату (септоріоз, гельмінтоспоріоз) почали з’являтися з початку вегетації та  досить швидко розвиватися, натомість в другій половині вегетації почала проявлятися борошниста роса. В період сильних заливних дощів масового поширення набув фузаріоз колоса. Джерелом зараження сільськогосподарських рослин є ґрунт та  пожнивні рештки попередника (стерня, полова, солома). Спори, що залишаться на рослинних рештках, в наступному сезоні інфікуватимуть слідуючі рослини в сівозміні.

Ступінь зараження різними збудниками хвороб досить великий через повну відсутність неінфікованого посівного матеріалу.


Більшість збудників зберігаються на поверхні насінини або в зовнішній оболонці. Рівномірне розміщення протруйника на поверхні посівного матеріалу – важлива складова успіху.


Вплив попередника на склад патогенна в ґрунті

Попередник

Патогени, які зберігаються на рослинних рештках

Зернові колосові

Фузаріози, пітіум, піренофороз, гельмінтоспоріоз, септоріоз, пліснявіння насіння, ризоктоніоз

Кукурудза

Фузаріози, пітіоз, ризоктоніоз, пліснявіння насіння

Соняшник

Альтернаріоз, пітіум

Буряки цукрові

Фузаріози, пітіум, альтернаріоз, пліснявіння насіння, ризоктоніоз

Картопля

Ризоктоніоз, фузаріози, пітіум

Багаторічні трави

Фузаріоз

Ріпак

Фузаріоз, пітіум, ризоктоніоз

Бобові

Фузаріоз, пліснявіння насіння, ризоктоніоз

Захист врожаю будь-якої культури починається з вибору протруйника.

Протруйники бувають: інсектицидні, фунгіцидні та інсектофунгіцидні.

Протруйники фунгіцидні:

  • Вайбранс Тріо (1,5–2,0 л/т) – максимальний фунгіцидний ефект після будь-якого попередника;
  • Максим 025 (1,5–2,0 л/т) - стандарт в протруєнні, висока ефективність проти фузаріозів, тривала захисна дія; 
  • Грінфорт КТ 170 (2,5-3,0л/т) – ефективний проти стійких штамів фузаріозу;
  • Грінфорт СТАР (1,5-2,0 л/т) – контролює всі види гельмінтоспоріозів;
  • Максим Форте (1,5–2,0 л/т) – максимально ефективний проти офіобольозної і фузаріозної кореневих гнилей за рахунок синергізму 3-х діючих речовин.

Протруйники інсектицидні:

  • Круїзер 350 FS (0,4-0,5 л/т) – стимулює та покращує загальну стресостійкість рослин, які проростають;
  • Грінфорт КОНФІ (0,4-0,8 л/т) – тривалий захист від ґрунтових шкідникі.

Протруйники інсектофунгіцидні:

  • Вайбранс Інтеграл (1,5–2,0 л/т) – НОВИЙ СТАНДАРТ В ПРОТРУЄННІ, який змінює стереотипи в захисті рослин. Забезпечує  тривалий посилений захист проти офіобольозної і фузаріозної кореневих та прикореневих  гнилей, тифульозу та снігової плісняви; ефективний після буд-якого попередника; стимулює розвиток кореневої системи; найвища ефективність та довготривалий захист від широкого спектру хвороб і шкідників сходів;
  • Селест Макс (1,5–2,0 л/т) – збалансований та надійний захист від шкідників і хвороб на початковому етапі росту рослин;
  • Селест Топ (1,5–2,0 л/т) – вігор-ефект та надзвичайно тривалий надійний захист від хвороб і шкідників за рахунок синергізму 3-х діючих речовин.

    Під час протруєння насіння не варто перевищувати норму препарату, існує ризик негативного ефекту.


    До робочого розчину можна додати стимулятори росту рослин. Вони покращують польову схожість маючи в своєму складі ауксини, гібереліни та цитокініни. В складі зернини присутні гормони спокою, які призупиняють дію гормонів росту (цитокініну, ауксину, гібереліну) на період від збирання і до початку вегетації.

    Стимулятори росту підвищують енергію проростання на 5-6%, польова схожість зростає на 15-20%. В результаті росту і розвитку рослина формує добре розвинену кореневу систему, зокрема, бічні кореневі волоски, соломина потовщується та стає стійкішою до вилягання, маса зерна на момент збирання збільшується на 8-10%. Покращується поглинання води та мінеральних речовин. Сприяє появі дружніх, рівномірних та сильних сходів.

    Симулятори росту можуть бути досить різного хімічного складу та різної концентрації.  

    Перевірені та ефективні стимулятори: Райкат Старт (0,5-1,5 л/т); Вимпел 2 (0,5-1,0 л/т); Вимпел К (0,5-1,0 л/т).


    Увага!

    Виконуючи протруювання посівного матеріалу, користуйтеся засобами індивідуального захисту, ретельно прочитайте правила змішування та користування протруйником. Протруювання здійснюйте на спеціально відведених ділянках, подалі від фуражного зерна.


    Наслідки від збільшення чи зменшення дози протруйника:

    Зменшення норм внесення протруйників та стимуляторів росту може призвести до значного зниження ефективності протруювання. В той же час застосування норми, більшої від рекомендованої – до зниження схожості насіння, утворення аномальних проростків, загибелі сходів. Це особливо небезпечно для посівного матеріалу з високим відсотком травмованого насіння.

     

 

для більш детальної інформації зателефонуйте нашим спеціалістам:

Тетяна
Тетяна

(098) 227-55-05

Райони:

Кіровоградський, Устинівський, Новгородківський, Світловодський, Олександрійський, Олександрівський, Знам'янський, Петрівський, Долинський, Онуфріївський

Валерій
Валерій

(096)484-68-36

Райони :

Кіровоградський, Устинівський, Новгородківський, Світловодський, Олександрійський, Олександрівський, Знам'янський, Петрівський, Долинський, Онуфріївський, Добровеличківський, Новоукраїнський, Бобринецький, Компаніївський, Голованівський